Najemcy galerii Dekada w Żyrardowie

Dekada Żyrardów powstaje na ul. 1 Maja 40, w pobliżu rynku, urzędu miasta i zaadaptowanych z budynków dawnych przędzalni luksusowych Loftów de Girarda. Biorąc pod uwagę tak atrakcyjną lokalizację w ponad 40 tysięcznym Żyrardowie, właściciele marek handlowych mogą liczyć na znaczący dostęp do nowych klientów. W strefie bezpośredniego oddziaływania (tj. takiej, która umożliwia dojazd samochodem do centrum handlowego w mniej niż 10 minut) znajduje się aż 54 000 osób.

Podczas gdy prace nad galerią trwają, co rusz pojawiają się informacje odnośnie najemców powierzchni handlowych w nowo powstającym centrum. Już teraz widać, że oferta handlowa galerii będzie nieco odbiegać od standardów. Najemcami zostają marki, które dotychczas nie kojarzyły się z galeriami handlowymi.

Wiadomo już, że przygotowany lokal spożywczy zajmie Polo Market. Sklep będzie miał powierzchnię 600 metrów kwadratowych. Klienci mogą liczyć na dobrej jakości produkty spożywcze w atrakcyjnych cenach.

Na piętrze znajdzie się salon RTV Euro AGD, oferujący sprzęt audio-wideo, zmechanizowany sprzęt gospodarstwa domowego, laptopy i inny sprzęt komputerowy, sprzęt telekomunikacyjny, sprzęt fotograficzny oraz akcesoria.

Swój salon w Dekadzie Żyrardów będzie mieć też drogeria Hebe, oferująca po bardzo atrakcyjnych cenach kosmetyki i chemię gospodarczą. Właścielami marki jest koncern Jeronimo Martins, będący w posiadaniu także marki Biedronka.

Największa powierzchnia handlowa będzie należeć do marki H&M, popularnego salonu odzieżowego. Sieć podpisała umowę najmu na prawie 1000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Wiadomo już, że salon będzie się mieścił na dwóch kondygnacjach.

Ponadto w Dekadzie znajdą się też takie marki jak CCC, Tabak czy Apteka Plus. Dekada Żyrardów ma być otwarta już w kwietniu 2012 roku.