Informacje o galerii Dekada w Żyrardowie

O tym, że w Żyrardowie powstaje centrum handlowe mieszkańcy wiedzą już od dawna. Dekada Żyrardów jest częścią większego projektu grupy The Blue Ocean Investment Group. Grupa powstała w 2009 roku jako bezpośrednia kontynuacja działań międzynarodowej firmy Lambert Smith Hampton, której historia i doświadczenie sięgają lat 80 ubiegłego wieku. The Blue Ocean Investment Group skupia się obecnie na mniejszych miastach, w których nie powstały jeszcze duże centra handlowe. Inwestor prowadzi szereg inwestycji m.in. pod markami Focus Mall, Focus Park, Fasion House czy właśnie Dekada.

Dekada Żyrardów mieścić się będzie na ul. 1 Maja 40, w miejscu dawnego kina Słońce. Mieszkańcy mogą zatem liczyć na szybki i łatwy dojazd z centrum. Inwestycja będzie mieć charakter niskiej zabudowy o dwóch kondygnacjach o łącznej powierzchni 5 500 metrów kwadratowych, z czego 3 800 będzie powierzchnią handlową. Ma się tu zmieścić 25 lokali, w tym jeden duży market spożywczy oraz lokale gastronomiczne. Do budynku będzie przylegał parking na 35 samochodów.

Inwestor dużą uwagę przywiązał do wyglądu budynku – ma on odzwierciedlać postindustrialny charakter Żyrardowa. Na wizualizacjach można zobaczyć budynek z czerwonej cegły, o charakterystycznych, wąskich oknach i przeszklonym parterze.